Městské kino Beroun

Městské kino Beroun

Kontakty

Bc. Jan Beznoska
vedoucí Městského kina
jan.beznoska@kinoberoun.cz

Městské kino Beroun

Aktuální program, rezervace vstupenek a další informace najdete na webu kina.

Dne 9. prosince 1913 bylo vydáno panu Josefu Jelínkovi povolení ke stavbě budovy určené pro promítání němých filmů na místě hospodářské budovy. Promítat se začalo hned v následujícím roce 1914. Kino se měnilo tak, jak se měnily technologie – s příchodem zvukových filmů i později na širokoúhlý promítací formát.

V roce 2003 proběhla jedna z velkých rekonstrukcí kina, která zajistila divákům kina komfortní sezení – z 294 míst je nyní 172 pohodlných křesel se zvýšeným sklonem podlahy a širokými uličkami.Interiér má nové odvětrání, zvukový systém Dolby Digital Surround EX je kvalitou srovnatelný s pražskými multiplexy. Další rekonstrukce proběhla v roce 2010.

V roce 2014 kino oslavilo už 100 let. Součástí oslav byl slavnostní večer za účasti režiséra Jana Hřebejka ve stálém kině i slavné filmové melodie v podání Bohemia Prague Symphony Orchestra, který hrál pro diváky v Letním kině v ulici Na Kaplance, které také Městské kino Beroun v letních měsících provozuje.

V listopadu 2019 proběhla další modernizace kina – výměna starého 3D systému za nový (původní systém již byl za hranicí životnosti; instalován byl v roce 2010 a prvním promítaným 3D filmem byl Avatar). Součástí nového systému je i zvuk upgradovaný z původních 5.1 na 7.1 (přidáním dalších kanálů je zvuk čistší a prostorovější) a promítací plátno. To je nyní opravdu stříbrné, díky čemuž je obraz kvalitnější, světlejší a ostřejší. Na novém plátně mohli berounští diváci jako první ve 3D vidět film Zloba: Královna všeho zlého, obraz je ale díky plátnu kvalitnější i při promítání filmů 2D.

 

INFORMACE o programu najdete na www.kinoberoun.cz.