Divadelní soubor

Ochotnický divadelní soubor DIVseDIV funguje při MKC Beroun od září 2018.

Pod režijním vedením Elišky Radové nastudoval jako první komedii Kurta Ludwiga Pod praporem něžných dam, která měla svou veleúspěšnou premiéru 19. září 2019 na berounské Plzeňce. Stejně úspěšná byla i repríza hraná tamtéž 17. listopadu 2019.
Hra se líbila i divákům Divadelních slavností Dobřichovice, kde byla představena 1. července 2020. Uvedení hry v dalekém Chorvatsku ve stejném roce zabránila pandemie koronaviru, soubor ji tak ´oprášil´ až v září 2021 na zámku Orlík.

Zkoušení nové komedie Gérarda Lauziera Chuťovka, do které se soubor vrhl hned po premiéře ´Praporu´, se díky pandemickým zákazům a omezením protáhlo na více než dva roky. Režie se tentokrát ujal Zdeněk Veselý, premiéra proběhla 26. března 2022 na domovské scéně KD Plzeňka a vysloužila si nejen ovace ve stoje, ale také záplavu květin... 

 

Složení souboru v roce 2019:
Eliška Radová (režie), Barbora Rosenbaumová, Hana Pleštilová, Martina Veselá, Markéta Čepelová, Jan Lukeš, Vojtěch Kubásek, Zdeněk Veselý, David Rujder, František Kaufman, Petr Šilhavý, Josef Zavadil, nápověda Marcela Bergerová, zvuk Karel Melichar, technika Petr Hašler, František Břížďala a Jiří Havel.

Složení souboru v roce 2022:
Eliška Radová, Barbora Rosenbaumová, Martina Veselá, Markéta Čepelová, Zdeněk Veselý (též režie), Tomáš Tyšer (v souboru od roku 2021, hrál již v repríze ´Praporu´ v září 2021 na Orlíku), Vojtěch Kubásek, Petr Šilhavý, Josef Zavadil, František Rosenbaum, scéna Zdeněk Veselý, zvuk Karel Melichar, technika Petr Hašler, František Břížďala a Jiří Havel.

 

FOTOGRAFIE Z PREMIÉRY POD PRAPOREM NĚŽNÝCH DAM

FOTOGRAFIE Z KOSTÝMOVÉ ZKOUŠKY HRY CHUŤOVKA 

FOTOGRAFIE Z PREMIÉRY HRY CHUŤOVKA

 

Partnerem DIVseDIV byla v roce 2020 firma GREEN SPACE, s. r. o., děkujeme! 

 

 

FOTOGALERIE

Fotogalerie