Jitka Nejedlá: Pod hladinou barev

Jitka Nejedlá: Pod hladinou barev

3. 6. 17:00 - 22. 6. 2024 12:00  Holandský dům
Výstava

Jitka Nejedlá je absolventkou oboru divadelní scénografie na katedře Alternativního a loutkového divadla pražské DAMU. Je scénografka, ilustrátorka a kostýmní výtvarnice – její domovskou scénou je divadlo Geisslers Hofcomedianten, hostuje ale i jinde, zejména v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, dále v pražském Divadle Hybernia, mosteckém Divadle rozmanitostí, kladenském Divadle Lampion nebo Moravském divadle Olomouc.

Kromě práce pro divadla se věnuje volné ilustraci a malbě akvarelů. Její tvorbu charakterizuje hravost a vtip, k tomu zároveň stylový minimalismus. Dalším oborem je výtvarná pedagogika – scénografii vyučovala na SUPŠ sv. Anežky České v Českém Krumlově, je lektorkou scénografických kurzů pro dospělé i dětských workshopů v rámci divadelních festivalů. V Chyňavě, která je spolu s Prahou jedním z míst, kde žije, vede výtvarné kurzy pro děti i dospělé pod hlavičkou Ateliér Chyňava.

Výstava výtvarnice, kterou určitě potkáte se skicákem a barvami v kapse, začne v galerii Holandského domu v pondělí 3. června. Název je Pod hladinou barev a vidět ji můžete do 22. června.