Mimikry - Nela Havlíčková

Mimikry - Nela Havlíčková

9. 11. - 7. 1. 2018  Muzeum beroun. keramiky
Výstava

Ve čtvrtek 9. listopadu v 17.00 hod. můžete přijít poprvé obdivovat tvorbu designérky porcelánu Nely Havlíčkové. Výstavu uvede Vladimír Groh, který patří spolu s Yasuyo Nishida ke špičce naší designérské produkce v oblasti porcelánových unikátů. Hudební kulisu vernisáže tentokrát zajistí TBeeGirls - Tamara a Tatiana Baňkovy, půvabná dvojčata, která tvoří sehrané duo (kytara, housle, zpěv).

NELA HAVLÍČKOVÁ - designérka porcelánu

Své produkty prezentuje pod značkou Nela porcelán. Tímto půvabným křehkým materiálem se začala zabývat na Střední keramické škole v Karlových Varech, dále pokračovala ve studiu designu v Ústí nad Labem na Fakultě umění a designu a následně jej zakončila magisterským titulem na Vysoké škole Burg Giebichenstein v Halle/Salle v Německu.

Tvorba této designérky zahrnuje především práci s porcelánem, ale zaměřuje se také na papír. Ten se v tomto případě stává prvkem, který na základní materiál navazuje, prolíná se s ním a zároveň se od sebe oba navzájem učí. 

Současná kolekce užitných produktů vychází z původně vytvořených volných objektů a využívá společných vlastností obou materiálů tj. lehkosti, křehkosti a průsvitnosti. Produkty tohoto ateliéru hledají soulad tvaru, povrchu i světla. Pátrají po neobvyklém způsobu vytváření, poznávají a posouvají hranice a volí správný dialog mezi formou a tvarem, estetikou i funkcí.

Výstavu uvede Vladimír Groh, který patří spolu s Yasuyo Nishida ke špičce naší designérské produkce v oblasti porcelánových unikátů.

Hudební doprovod vernisáže bude opět úžasný. Můžete se těšit na TBeeGirls. Tamara a Tatiana Baňkovy jsou půvabná dvojčata, která tvoří sehrané duo /kytara, housle, zpěv/. V dubnu vydala debutový single „You Hurt Me“ a za krátkou dobu od vydání sklízí single úspěch a pozitivní ohlasy. 

Výstava bude v muzeu k vidění do 7. 1. 2018.