Martin Beck: JAK MÁM BAVIT SVĚT?

Martin Beck: JAK MÁM BAVIT SVĚT?

2. 11. 17:00 - 24. 11. 2017 17:00  Holandský dům
Výstava

 

Fotograf lidských duší

 

"Mám rád portréty pana Martina Becka, protože nezobrazují jen tvář, ale i duši."

Prof. AMU Radovan Lukavský, Dr.H.C.

 

VIDEO


Martin Beck dipl.um se narodil 4. 7. 1978 v Pardubicích.

Po studiu na SPŠPT absolvoval operní zpěv na Pražské konzervatoři, kde byl již během studia přijat do angažmá opery Národního Divadla. Profesionálním fotografem se stal v roce 2002. Od roku 2014 je uměleckým fotografem Národního divadla v Praze.

Martin se snaží skrze hledáčëk svého fotoaparátu Hasselblad 503CW nahlédnout do duší osobností které fotí, ale jinak, než je obvyklé. Snaží se je totiž zachytit tak, jak by se chtěly vidět ony samy.

Každá fotografie je ručně nazvětšována autorem v temné komoře. Vše je zcela klasické – do procesu vůbec nevstupuje digitální technika. Na samotné focení používá film Ilford FP4 Plus a fotografie vyvolává na bromstříbrný papír s barytovanou podložkou značky Foma nebo Ilford. Tento konzervativní přístup zaručuje, že každá fotografie je skutečný unikát.

Za poslední dekádu před jeho objektivem stanuly takové osobnosti jakými jsou například: jeho svátost Dalajlama, president Václav Havel, režisér Miloš Forman, herec Sir Ben Kingsley, šanzoniér Charles Aznavoure, DJ Martin Garrix, operní pěvkyně Edita Gruberová, operní pěvec Plácido Domingo, dirigent Libor Pešek, busker Glen Hansard, zpěvák Karel Gott, divadelní režisér Robert Wilson, chirurg Bohdan Pomahač, fotograf Jan Saudek a mnoho dalších…

Pro galerii Holandského domu vybral Martin Beck čtyři desítky portrétů členů nejen činohry Národního divadla v Praze. Vidět je můžete od 2. do 24. listopadu v obvyklých časech (Po-Pá 9-12 a 13-17, So 9-12), výjimečně bude otevřeno také o státním svátku 17. listopadu od 9 do 12 hodin.

Výstava bude zahájena za účasti autora tentokrát mimořádně VE ČTVRTEK 2. 11. 2017 v 17 hodin.

Výstava se koná u příležitost 15. výročí otevření galerie a věříme, že pro vás, návštěvníky, se stane fotografickou událostí sezóny.

V průběhu výstavy bude možné zakoupit výpravnou publikaci Martina Becka Fotograf lidských duší.

FOTOGALERIE

Fotogalerie