Ray Cooney: PRACHY

Ray Cooney: PRACHY

26. 10. 2017  KD Plzeňka
Divadlo

Představení Divadla Pallace. 

Jean připravuje večeři na oslavu narozenin svého manžela, mírného účetního Henryho. Každou chvíli mají přijít hosté, ale oslavenec má zpoždění. Když konečně přijde, Jean ho nepoznává - Henry chce okamžitě emigrovat do Barcelony! Má k tomu ovšem pádný důvod: v metru omylem sebral cizí kufřík nacpaný bankovkami v hodnotě tři čtvrtě milionu liber. Ponechat si evidentně špinavé peníze je však těžší než k nim přijít. Jakmile se na scéně objeví dva policisté, přátelé Vic a Betty a drzý taxikář Bill, rozpoutá se zběsilá hra na kočku a myš plná nečekaných zvratů, v níž se oba manželské páry snaží pomocí falešných identit za každou cenu peníze udržet. Brilantní fraška se s obrovským úspěchem hrála po celém světě a o jejím autorovi napsal recenzent londýnského Daily Telegraphu: "Ray Cooney je často lepší než Feydeau... je to národní poklad."

Hrají: Ondřej Vetchý, Vanda Hybnerová, Pavel Kikinčuk, Nela Boudová, Saša Rašilov, Michal Novotný, Richard Trsťan, Jiří Štrébl, Zdeněk Košata.

Délka představení: 120 minut s přestávkou

 

Vstupenky v předprodeji v Městském informačním centru (tel. 311 654 321) a přes https://www.smsticket.cz/vstupenky/10012-prachy. Cena vstupenky 380/360/340/320,- Kč.

FOTOGALERIE

Fotogalerie