ŹALMAN & SPOL.

ŹALMAN & SPOL.

21. 9. 2017 19:30 - 22:00  KD Plzeňka
Koncert

Do koncertní sezony 2017 skupina Žalman & Spol. vyjíždí po krátkém odpočinku spojeném s přelomem roku. Úspěšný předcházející koncertní rok s projektem 70 JAR, odstartoval ve vyprodané Lucerně, v den Žalmanových narozenin. Skupina v rámci oslav 70 narozenin Pavla Žalmana Lohonky odehrála v uplynulém roce neuveřitelnou  stovku představení. I v letošní sezoně je na co se těšit, protože skupina přiváží fanouškům knihu 70 jar písní a povídání, kde Žalman vypráví příběhy písní a svého života a také dlouho očekávané řadové album, nesoucí název Cestující muž.

 

Žalman působí na hudební scéně od roku 1968, nejprve ve skupině Minnesengři, později v roce 1982 založil vlastní kapelu Žalman & Spol, která v různých sestavách koncertuje nepřetržitě až do současnosti. Poslední obměna sestavy proběhla v lednu 2012, kdy vedle Petra Novotného, stojícího po Žalmanově boku již celých 22 let, přinesl nový vítr a nové aranže písní příchod kytaristy Pavla Maliny a především zpěvačky Michaely Hálkové, která se Žalmanem již zpívala v půli devadesátých let.

 

Pavel Lohonka právem patří mezi české folkové legendy, protože je jedním z tvůrců, kteří ovlivnili dnešní podobu české folkové scény. S Minnesengry nahrál 9 alb a později vydal dalších 17 autorských desek a 7 výběrů. Na nich lze nalézt více než 250 písní. Zasloužil se o popularizaci lidových, zejména jihočeských písní, některé z nich tak dostaly příležitost zlidovět podruhé. Pro jeho tvorbu je charakteristická pracovitost, cílevědomost a pokora, díky nimž se stal dobrým příkladem pro mnohé mladé folkové skupiny. Před šesti lety byl první folkovou stálicí, která se zapojila do hnutí FOLK ŽIJE! Ztotožňuje se totiž s jeho cílem - přibližovat lidem folkový žánr a při tom zároveň upozornit na mladou folkovou generaci, která vyrostla zcela mimo pozornost médií...

 

“Naprosto obdivuju pořadatele, kteří se rozhodli také pomáhat a dávají prostor folkové muzice. Lidé jako by zapomněli na tu tišší, léty prověřenou muziku. Prověřila ji spousta vynikajících muzikantů a autorů, a proto má právo, aby nezanikla a žila dál. Právě pořadatelé odvádí záslužnou, ale i osvětovou práci, protože v dnešní době, která je velice hektická, je potřeba neustále připomínat, že tu folková hudba je.”

 

Vstupenky v předprodeji v Městském informačním centru Beroun (tel. 311 354 321) a přes https://www.smsticket.cz/vstupenky/10010-zalman-spol, nebo na místě před začátkem koncertu. Cena vstupenky v předprodeji 240,- Kč, na místě 280,- Kč.

FOTOGALERIE

Fotogalerie