V. Klikarová: V tichosti kvést

V. Klikarová: V tichosti kvést

10. 1. 17:00 - 9. 2. 2024 17:00  Městská galerie
Výstava

Její rukopis je svébytný. Používá metodu „linkování od ruky“, pomocí níž zaplňuje celou plochu obrazu. Základem je osnova, nakreslený motiv - k němu přidává další linky, kterými dělí plochu na menší a menší části a postupně tak „rozdrobí“ celý formát. Motiv je tvořen linkami a formát je linkami zcela zaplněn. Linkování má podobný charakter jako háčkování krajek našich babiček nebo pletených svetrů. Tyto činnosti jsou na principu opakování a celek je vytvořen z jednotlivých drobných detailů.

Malířka se zaměřuje na motivy z přírody – květy nebo listy, v poslední době to jsou motivy pokojovek nebo její zahrady. Na výstavě uvidíte soubor akrylových a temperových maleb, které ukazují, že v přírodě se děje něco krásného a velkolepého. Nemusíme pro to dělat nic, jen být pozorovatelem a žasnout. Jsou to nejnovější malby květin, které doplňují kresby z pobytu ve tmě, který malířka absolvovala v říjnu 2023.

Veronika Klikarová vystavuje pravidelně od roku 2007. Má za sebou výstavy samostatné i kolektivní v Praze, Brně, Moravské Ostravě, Valašském Meziříčí či Olomouci. Ani v Městské galerii Beroun nevystavuje poprvé - kromě samostatné výstavy v roce 2019 se účastní Salónu berounských výtvarníků.