Petr Fischer: SVĚTLO/PROSTOR/DIALOG

Petr Fischer: SVĚTLO/PROSTOR/DIALOG

19. 9. 17:00 - 15. 10. 2023 16:00  Městská galerie
Výstava

Petr Fischer se narodil v Pardubicích. Nyní žije v Hradci Králové. Zde také vystudoval na Pedagogické fakultě obor fyzika. V Praze na DAMU vystudoval obor dramaturgie a od roku 1987 působí jako dramaturg v Umělecké agentuře Fischer. Jako malíř je členem prestižních zahraničních skupin. S jeho jménem se setkáme například v italské skupině ART STUDIO / COMPAGNIA DEGLI ARTISTI v San Gimignanu nebo ve švýcarské skupině ART GALERY BUCHER ve Weite (Zürich). S jeho obrazy se mohli setkat návštěvníci již v roce 1975 ve Východočeském divadle Pardubice, později vystavoval v Bernu, Janově či Hradci Králové. Poslední výstava se konala na zámku Libochovice.

Fischerova díla jsou řazena k vizuální expresi. Autor propojuje nenásilně, přesně a mistrovsky prostory a přechody mezi vzdálenostmi. Je to hra s fantazií, která využívá ohraničené místo a prostor. Jeho abstraktní tvorba klade důraz na pocit. Fischer využívá techniku šerosvitu (chiaroscuro). Nezaměnitelným rukopisem malíře jsou přechody světla a stínu, kompozice použitých barev a velmi přesné detaily.

Petr Fischer říká: “Malovat jsem začal již ve čtrnácti letech, postupně jsem vyzkoušel hodně technik, ale technika chiaroscuro mi učarovala. Zdokonaloval jsem se a zůstal jí věrný.“

Fischerovy obrazy jsou v mnoha soukromých sbírkách v České republice či ve Švýcarsku, Rakousku, Izraeli nebo Itálii.

Věříme, že vás tvorba Petra Fischera zaujme a že výstava pro vás bude mimořádným zážitkem. 

Vernisáž se tentokrát koná výjimečně v úterý 19. září.