MACOUREK & MACOUREK - fotografie

MACOUREK & MACOUREK - fotografie

8. 2. 17:00 - 10. 3. 2023 17:00  Městská galerie
Výstava

Od 8. února bude Městská galerie v Berouně patřit fotografům. Své práce zde představí Vít Macourek a jeho syn.

Vít Macourek vystudoval na PF v Plzni obor výtvarná výchova a český jazyk. Věnoval se práci v reklamní agentuře a navrhování interiérů. Nyní působí jako pedagog a vede výtvarné kurzy a kroužky. Dětem i mladým, kteří se jich účastní, předává své zkušenosti a při práci vychází ze své vlastní tvorby. Mezi jeho aktivity patří malování obrazů, psaní povídek a jeho velkou zálibou je fotografování. Nejlepší fotografické práce najdete na této výstavě. Jsou to fotografie, které představují Macourkovu fotografickou tvorbu posledních deseti let. Témata jsou různá – město i krajina, hra světel a stínů, letící oblaka…

Mladší Vít Macourek (2008) navštěvuje ZŠ na Wagnerově náměstí. Je nadaný sportovně i umělecky. Velmi rád hraje tenis a kromě hry na klavír a na kytaru se věnuje fotografování. Nezapře vliv svého otce, ale hledá svůj vlastní styl. Předměty ve tmě, stíny, pohyb světla… Mladý fotograf má zajímavý pohled na svět a již dnes je patrno, že se s jeho pracemi budeme v budoucnu setkávat častěji.

Práce obou fotografů vznikají při častých procházkách městy i krajinou, jsou černobílé i barevné.

Oba umělci se v Berouně představují poprvé, ale určitě ne naposledy. Přijďte se i vy podívat do galerie a potěšit se neotřelým pohledem na místa známá i méně známá a ponořit se do tajemného světa světla, mraků i stínů.

Výstava potrvá do 10. března.