Sdružení středočeských výtvarníků

Sdružení středočeských výtvarníků

30. 11. 17:00 - 30. 12. 2022 17:00  Městská galerie
Výstava

Poslední výstavou letošního roku budou díla Sdružení středočeských výtvarníků. Toto sdružení se představilo v Berouně již několikrát, protože si myslíme, že by berounští milovníci umění měli vidět, co se okolo našeho města děje. Navíc i v tomto sdružení figurují berounští výtvarníci. Někteří z nich již mezi námi nejsou, ale berounskou výtvarnou scénu zastupuje nyní malíř Tomáš Petříček.

Sdružení středočeských výtvarníků se skládá z profesionálních umělců působících ve Středočeském kraji. Bylo založeno 31. května 1990 v Praze. Navazuje na tradice kraje a rozvíjí výtvarnou činnost v co nejvyšší kvalitě.

Tvorba těchto výtvarníků zahrnuje tvorbu plošnou i prostorovou. Plošná tvorba je zastoupena olejomalbou na plátně, akrylem, kresbou a grafikou. U prostorové tvorby se setkáváme s nejrůznějšími materiály – kovem, dřevem, betonem, sklem či sádrou.

Rovněž témata prací bývají různorodá, protože výtvarníci vycházejí nejčastěji ze své fantazie.

Členové spolku se setkávají, vyměňují si své názory, diskutují a vystavují. Centrem jejich aktivit bývá nejčastěji Rakovník. Ale svojí tvorbou oslovují návštěvníky i v jiných městech. V Berouně vystavovali poprvé již v roce 2004. Od té doby se v městské galerii představili mnozí z nich i samostatnými výstavami. Václav Zoubek vystavoval svoji figurální tvorbu, Dalibor Blažek, další rakovnický výtvarník, představil v Berouně svá díla lyrická inspirovaná krajinou. Velvarská malířka Eva Linksfeilerová oslovila Berouňany něžnými kyticemi a obrázky z okolí svého domova. Z benešovských malířů vystavoval v Berouně Jan Dvořák krajiny a zátiší a Vladimír Cidlinský, který se v závěru svého života věnoval tématu hudby, upoutal návštěvníky galerie v době Talichova Berouna. S velkým ohlasem se setkaly i obrazy malíře a grafika Františka Králíka či Jaromíra Máslera. Svoji zajímavou tvorbu představili u nás i kolínský Pavel Rajdl či manželé Jiří M. Trnka a Marie Trnková z nedalekých Řevnic.

Cílem Středočechů je potěšit oko i duši milovníků umění.

Výstava bude zahájena 30. listopadu v 17 hodin.

FOTOGALERIE

Fotogalerie