KLÍČ - 40 let

KLÍČ - 40 let

31. 7. 2022 18:00 - 19:30  Nám. Joachima Barranda
Koncert

V pětičlenné sestavě zahraje v Berouně legendární kapela, která letos slaví již 40. rok na hudební scéně.

Kultovní kapela zahraje folk inspirovaný středověkými a renesančními tématy a motivy. V tvorbě kapely je však možno slyšet i moderní folkové náměty, náznaky současného šansonu a lidových písní, ale také tvůrčí postupy používané v klasické hudbě – a občas např. i cikánské melodické prvky apod.
Autorem hudby většiny písní skupiny KLÍČ je hudební skladatel, textař a současně zpěvák a kytarista Jaroslav Marian, nejvýraznější osobností ve skupině je pak Pavla Marianová – hudebními odborníky uváděná jako zpěvačka s výrazně charismatickým a navíc zcela nezaměnitelným sametovým altem.

Mnohé písně skupiny KLÍČ již téměř zlidověly (Omnia vincit amor, Pohár a kalich) a kapela navíc během svojí existence získala množství významných hudebních ocenění – z těch největších jsou to Divácká, Autorská a Zlatá Porta a dvě Zlaté desky za první dvě profilová alba kapely – ale např. i to, že jedna z nejznámějších písní skupiny – „Omnia vincit amor“ – byla v roce 2000 ve velké divácké anketě Českého rozhlasu nazvané „Zlatý tucet“ zařazena mezi dvanáct nejúspěšnějších folkových písní 20. století…

Koncert se koná v rámci BEKULE.