Hana V. Adamíková: PROZŘENÍ

Hana V. Adamíková: PROZŘENÍ

30. 3. 17:00 - 6. 5. 2022 17:00  Městská galerie
Výstava

Po výstavě Pohled jedním okem, která proběhla v Holandském domě v roce 2017, přichází Hana V. Adamíková s výstavou Prozření. Členka Sdružení výtvarníků ČR se narodila do rodiny milovníků umění, není tedy divu, že od mala měla ráda vše, co s uměním souviselo. Přestože jí nebylo dopráno studium na umělecké škole, malování se dál věnovala – v umění se vzdělávala soukromě, nejvíce času jí věnoval srbský výtvarník Slobodan Cerovac.

„Nikdy jsem nechtěla malovat skutečnost, protože pravda se ráda skrývá, a to, co vidíme, může být klamné“, říká. Ve své tvorbě preferuje abstraktní malbu akrylem na sololit, používá různé druhy struktur či tkanin. Věnuje se i pastelům a kombinacím dřeva s malbou. Při tvorbě se řídí citem a smyslem pro energii barev – obraz je pro ni hotový ve chvíli, kdy energeticky nesnese už žádnou další barvu… 

Výstava, která měla původně začít přesně před dvěma roky v Holandském domě (z důvodu pandemie se však nekonala), bude zahájena ve středu 30. března. v 17 hodin a potrvá do 6. května 2022.