SALON BEROUNSKÝCH VÝTVARNÍKŮ

SALON BEROUNSKÝCH VÝTVARNÍKŮ

24. 11. 17:00 - 31. 12. 2021 17:00  Městská galerie
Výstava

Závěr letošní výstavní sezony v Městské galerii Beroun patří Salonu berounských výtvarníků. Na výstavě, která se koná pravidelně jednou za dva roky, budou představena také díla výtvarníků z blízkého okolí - galerie tentokrát oslovila na dvacet vystavujících...

Svá díla na Salonu pravidelně prezentují malíři, grafici, sochaři i dřevořezbáři všech generací (výtvarníci z té starší už, bohužel, ne v takovém počtu jako dříve). Letos se návštěvníci mohou těšit na vítanoou novinku, kterou budou tapisérie. 

Díla nejrůznějších motivů, která zde výtvarníci představí, vznikla během posledních dvou let. Mnozí zůstali věrni svým technikám i námětům, některé naopak přilákaly nejen nové techniky, ale také nové motivy. Z použitých technik uvidí návštěvníci olej, akryl, temperu, chybět nebudou ani ilustrace či linoryt. U prostorových objektů se setkají se šamotovou hlínou nebo pískovcem, u dřevořezeb to bude mořená a zlacená lípa.  

Výtvarníci svými díly zachycují své prožitky a myšlenky, které je v této době oslovují. Výstava bude tématicky velmi pestrá - na své si přijdou nejen milovníci berounských a poberounských zákoutí nebo květin, objeví se i motivy nejznámějších svátků. Věříme, že to vše bude pro návštěvníky poutavé a rádi se přijdou podívat do galerie i na samostatné autorské výstavy zúčastněných výtvarníků.

Výstava bude zahájena ve středu 24. 11. v 17.00 hodin (vzhledem k očekávanému vývoji epidemické situace ověřte konání vernisáže zde). Potrvá do konce roku, přij'dte se tedy zastavit v předvánočním shonu - věříme, že návštěva galerie obohatí Váš adventní čas. 

23. a 31. 12. 2021 bude otevřeno pouze do 14.00,  24. - 27. 12. 2021 bude galerie zavřená.

FOTOGALERIE

Fotogalerie