Martin Beck: LATERNA MAGIKA

Martin Beck: LATERNA MAGIKA

6. 9. 17:00 - 25. 9. 2021 12:00  Holandský dům
Výstava

Do Berouna se vrací ´fotograf lidských duší´ MARTIN BECK. V galerii Holandského domu tentokrát představí legendární divadlo Laterna Magika.

 

V roce 2018 oslavila pražská Laterna Magika 60 let. K tomuto výročí vznikla výjimečná fotografická publikace, v níž se toto multimediální divadlo (které je možná první na světě!) otevřelo fotografu Martinu Beckovi. Díla tohoto autora (od roku 2014 je uměleckým fotografem Národního divadla v Praze a již od roku 2005 jako II. bas člen sboru tamtéž) zachycující tanečníky a herce inscenací LM vznikala v průběhu let 2016-17. Návštěvníci berounské výstavy mohou vidět ta, která sám autor považuje za nejsilnější. Není to ale jen autorův subjektivní pocit – dvě jeho fotografie z inscenace Human Locomotion získaly Čestné uznání na soutěžní přehlídce O nejlepší divadelní fotografii/Best Theatre Photography, která byla pořádána v rámci výstavy Česká divadelní fotografie 1859-2017 v Obecním domě Praha (kategorie profesionálů Portrét v roli).

O svém vztahu k LM říká sám fotograf: „Laterna magika pro mne znamená především Tajemno, i její název evokuje cosi mystického. (…) Svými fotografiemi jsem se snažil poodhrnout závoj tajemna, za kterým je Laterna magika skryta.“

Touto výstavou se Martin Beck vrací do Berouna po 4 letech – v listopadu 2017 zde na výstavě Jak mám bavit svět? představil výběr svých divadelních portrétů z cyklu Fotograf lidských duší, kterým bezpochyby je.

Výstava bude zahájena vernisáží 6. září v 17 hodin a potrvá do 25. září. V sobotu 11. září bude z důvodu konání oslav Dnů Evropského Dědictví (EHD) prodloužena otevírací doba – výstavu tak budete moci navštívit i odpoledne od 13 do 17 hodin.

 

TANEČNÍ PUBLICISTKA LUCIE KOCOURKOVÁ O VÝSTAVĚ

TANEČNÍ FILM O VZNIKU PŘEDSTAVENÍ LATERNY MAGIKY 

FOTOGALERIE

Fotogalerie