BeKuLe aneb BEROUNSKÉ KULTURNÍ LÉTO květen-srpen

BeKuLe aneb BEROUNSKÉ KULTURNÍ LÉTO květen-srpen

16. 5. 2024 9:00 - 11:30  Různá místa
Venkovní akce

Od svého vzniku vždy od května do srpna pořádá MKC kulturní akce na venkovním pódiu na Náměstí Joachima Barranda (od roku 2015 také v zahradě Muzea berounské keramiky). Součástí BEKULE jsou tak nejen v týdnu divadla pro děti, ale také Promenádní neděle, na nichž vždy od 18 hodin hrají kapely nejrůznějších žánrů.
Od roku 2019 se vždy jedna z těchto nedělí odehrává na Velkém Sídlišti u OC Hvězda. Pojata je jako malý festival dechové a lidové hudby. Součástí programu BEKULE je již tradiční multižánrový festival ZÁVODÍ, který se koná na levém břehu Berounky u bývalého autobusového nádraží.

V rámci BEKULE se v minulosti odehrála také představení Noc na Karlštejně (2013) a Postřižiny o rok později, součástí jsou i oslavy Mezinárodního dne dětí. Návštěvníci v rámci BEKULE už viděli a slyšeli například kapely Krausberry, Ginevra, Trombenik, Bluesberry, zpívali Věra Nerušilová, Jiří Štědroň, Miroslav Paleček, Karel Kahovec či Milan Drobný, jako saxofonista se představil herec činohry Národního divadla Vladimír Javorský (spolu s písničkářem a kreslířem Mirkem Kemelem) a další zajímavé osobnosti české kulturní scény.

 

TATO AKCE JE V ROCE 2024 REALIZOVÁNA S FINANČNÍM PŘISPĚNÍM STŘEDOČESKÉHO KRAJE.


 

BEKULE 2024 - PODROBNÝ PROGRAM