Muzeum berounské keramiky

Muzeum berounské keramiky

Kontakty

Mgr. Kristina Škorpilová
vedoucí Muzea berounské keramiky
Tel: 311 577 345
muzeum@mkcberoun.cz

Muzeum berounské keramiky

Muzeum berounské keramiky, bylo otevřeno 26. února 2015. Multifunkční prostor je naplněn nejen stálými expozicemi, ale slouží také k pořádání krátkodobých výstav, přednášek, komorních koncertů i divadelních představení.

Volný čas zde mohou trávit zájemci všech věkových kategorií. V keramické dílně probíhají pravidelné kurzy keramiky pro děti i dospělé a také workshopy keramiky i jiných výtvarných technik pod vedením zkušených profesionálů. Velmi oblíbené jsou také "otevřené dílny" - v otvírací době muzea, pokud to kapacita dílny právě dovolí, si může každý zájemce vyzkoušet práci s keramickou hlínou, po předchozí dohodě také na hrnčířském kruhu.

Přízemí muzea

Kromě recepce s nabídkou tradiční berounské keramiky, propagačních předmětů a drobných dárků zde návštěvníci mohou nahlédnout do keramické dílny, která je zasvěcena tvůrčí činnosti a kde se znovu vyrábí tradiční berounská keramika s typickými dekory. Archeologická expozice pak poodhaluje historii keramiky od nejstarších nálezů z období neolitu až po středověk a novověk. Její součástí je replika hrnčířské pece nalezené při vykopávkách U černého koně v roce 2013.

První patro

V patře muzea navštívíte expozici věnovanou renesančnímu berounskému zboží a místní hrnčířské výrobě v dobách její největší slávy i galerii s pravidelnými výstavami soudobých výtvarníků. Nejen hospodyňky potom potěší volná replika kuchyně našich prababiček.

Exteriér

Dvorek muzea je vyhrazen prezentaci uměleckých děl z keramiky. Na protější straně uličky se rozprostírá zahrada se zahradním domkem, kde probíhají akce pod širým nebem jako vernisáže nebo divadla pro děti.  Zahrada je klidnou oázou uprostřed města pro posezení a odpočinek.

 

 6. NAROZENINY MUZEA BEROUNSKÉ KERAMIKY VIRTUÁLNĚ S POHÁDKOU ZDE!