Klubová scéna - akce

KLUBOVÁ SCÉNA KD PLZEŇKA BEROUN

Byla otevřena v září 2018, slouží k pořádání menších akcí (najdete v sekci Kalendář při zadání místa konání KD Plzeňka) a také jako místo setkávání berounských spolků. Vznikla v prostoru bývalé cukrárny, která nebyla původním nájemcem delší dobu využívána. Prostor vyzdobil berounský tatér, výtvarník a lídr kapely UHR Petr Foukal.

4x ročně pořádá MKC v prostorách klubu koncert žánru převážně jazz/swing/worldmusic (najdete v sekci Kalendář pod místem pořádání KD Plzeňka). V letech 2018-19 se zde jedenkrát do měsíce konly hudebně-literární večery pořádané ve spolupráci se Stranou, z.s. 

Dnes jsou zde pravidelně pořádány např. přednášky Klubu zdraví, koncerty, besedy, školení a další akce (pořádá MKC Beroun nebo jiný subjekt).

 

KLUB KOTELNA

V období pandemie se proměnil objekt bývalé nejprve konírny a později kotelny (ve dvoře KD Plzeňka) v nový klub. A přestože padlo množství názvů, k industriálnímu charakteru tohoto prostoru nakonec stejně nejlépe sluší prostý název KOTELNA. Takto jej tedy při první zde konané akci, Zahájení Berounského adventu 29. 11. 2020 (z důvodu pandemie online), pokřtil rocker Láďa Křížek.  Výzdobu má, stejně jako na Klubové scéně, ´na svědomí´ Petr Foukal. 

 

Prvním ´živým´ návštěvníkům se Kotelna otevře 4. 6. 2020, kdy zde proběhne první ze čtyř koncertů akce Berounskej červen v Kotelně. Těšíme se!

 

 

FOTOGALERIE

Fotogalerie