ZRUŠENO! ELISHA BLUE (USA/UK) - blues v Klubu

ZRUŠENO! ELISHA BLUE (USA/UK) - blues v Klubu

5. 4. 2020 20:00  KD Plzeňka
Koncert

Turné zrušeno! Vstupenky zakoupené v Městském informačním centru Beroun vracejte tam, vstupenky zakoupené přes portál www.webticket.cz vracejte přes tento systém dle pokynů na vstupenkách.

 

 

Žijící legenda hraje blues na Klubové scéně!

Jeden z nejlepších bluesových kytaristů pobývajících na Britských ostrovech.

Na kytaru začal hrát ve dvanácti. Ve třinácti projel napříč USA a zamířil přímo na Haight Ashbury v Kalifornii, do centra hnutí hippie v San Francisku.V sedmnácti už byl v Chicagu, kde začal hned hrát s předními bluesovými umělci, jako byli Albert Collins, Albert King a John Lee Hooker. V devatenácti se vrátil do Los Angeles, aby hrál na kytaru v klubech po celé Kalifornii, a poté se připojil ke kapele Carey & Lurrie Bell.

Cestoval po Evropě v roce 1982 v rámci American Folk Blues Festivalu, byl také uveden na live kompilaci z Chicaga „Young Blues Generation“. V roce 1985 Elisha hrál živě na svou 12strunnou akustickou kytaru na transatlantickém letu Virgin Airlines výměnou za svou letenku do Velké Británie. Výsadní pozici na britské bluesové scéně získal s pomocí Johnnyho a Buddyho Guye a Junior Wellse.

Pobýval též nějaký čas v Amsterdamu a Berlíně.
V roce 1990 se Elisha přestěhoval natrvalo do Velké Británie, kde založil rodinu. V roce 1993 hrál ve Wembley na „Smash Hits
Winner´s Party“, kterou hostil Will Smith. Byl též kytaristou v ranné sestavě Skunk Anansie. V průběhu celých 90. let Elisha cestoval a hrál s Andrewem Roachfordem (nyní zpěvákem souboru Mike & The Mechanics) po Velké Británii, Evropě a Austrálii. Od té doby je trvalou součástí britské hudební - především bluesové - scény. Žijící legenda… která se chce podívat znovu do Česka, kde by se měl Elisha představit s místní rytmickou sekcí (zřejmě Tomáš Liška na basu a Tomáš Hobzek na bicí).

VIDEO

Vstupenky kupujte v Městském informačním centru Beroun (tel. 311 654 321) nebo přes www.webticket.cz.