Otevření Klubové scény s Andreou Ruilovou-Barzola

Otevření Klubové scény s Andreou Ruilovou-Barzola

19. 9. 2018 20:00  KD Plzeňka
Koncert

Otevření komorní Klubové scény, která vznikala v létě 2018 v prostorách bývalé cukrárny v KD Plzeňka, s ekvádorskou zpěvačkou.

Andrea Ruilova-Barzola pochazí z města Cuenca v Ekvádoru. Jako skladatelka, zpěvačka, pianistka, perkusionistka a producentka působila v mnoha projektech v Ekvádoru, na Kubě, v Mexiku, Brazílii, Jižní Koreji, Spojených Arabských Emirátech, Dubaji a v České republice. Vystudovala klasický zpěv na Konzervatoři v Cuence, hudební kurzy na škole Nacional de Artes of Havana-Cuba ENA, jazzové piano na škole INBA v Mexico City a kurzy hry perkuse u Edu Abady v Cuence. Dále pak studovala perkuse a bicí nástroje v Mexiku (2008) a Rio de Janeiru (2011), tamtéž souběžně též afro-brazilské taneční kurzy.

Folhinha Band, který zpěvačku doprovází, tvoří: Jakub Doležal – saxofony, Jiří Šimek – kytara, Filip Spálený – baskytara, Filip Jeníček – bicí. Projekt ekvádorské skladatelky, zpěvačky a pianistky vznikl před deseti lety. Tehdy v Česku proběhly dvě velká turné a vznikla dvě alba na labelu Arta Records. Nyní projekt pokračuje s novými svěžími skladbami a v rozšířené sestavě, obohacené o saxofon. Jedná se o ryze autorskou hudbu s texty Andrey ve stylu latinsko-americké hudby inspirované Ekvádorem, Kubou, Brazílíí a Mexikem, kde zpěvačka postupně všude žila, studovala, hrála a zpívala.

Vstupenky v ceně 100,- Kč kupujte na místě.

FOTOGALERIE

Fotogalerie

VIDEO

Youtube video