Závodí fest

Multižánrový hudební festival na břehu Berounky se koná každý srpen od roku 2013. Na své si přijdou děti i dospělí, žánrové rozpětí kapel je od folku po elektronické blues… Na obou zatím pořádaných ročnících měli berounští diváci možnost vidět kapely nové a nadějné (třeba Voilá nebo duo Kieslowski), ale také kapely, které v republice hrají sporadicky – v roce 2013 to byl Mário Bihári a jeho Bachtale Apsa, v roce 2014 kapela Rudovous.

A protože je třeba sytit nejen duši, ale také tělo, na festivalu Závodí nechybějí stánky s občerstvením jak pro „masožravce“, tak vegetariány, a vše lze zapít nápoji s alkoholem i bez. K dispozici je i káva nebo čaj podávaný ve stylovém stanu.

Informace k jednotlivým ročníkům

ZÁVODÍ FEST 2015

Začátek multižánrového hudebního festivalu, který na břehu řeky Berounky proběhne letos už potřetí, bude opět patřit hlavně dětem – zahájí ho totiž zpěvačka (známá v poslední době také z kulinářského televizního pořadu) Karolína Kamberská. Hlavními hvězdami budou tentokrát Jan Spálený s kapelou ASPM (jinak Amatérský soubor profesionálních muzikantů) a kladenská kapela ZRNÍ. Od roku 2001, kdy vznikla, její členy stále baví objevovat nové možnosti a kombinace, hrát si a být spolu v hudební krajině, kterou společně vytvářejí. Většina písniček vzniká společnou improvizací, inspirací je příroda, krajina, lidová hudba, ale stejně tak elektronická doba, ve které žijeme. Posluchači se dále mohou těšit například na folkovou kapelu Žamboši, indie popovou ILLE, „osamělou písničkářku“ Beatu Bocek a další… Na břehu Berounky vedle autobusového nádraží se ale nebude jen hrát a zpívat – chybět, samozřejmě, nebudou stánky s něčím dobrým na zahnání hladu i žízně… Jako v loňském roce, i letos je sponzorem festivalu rakovnický Pivovar Bakalář…
Fotogalerie z loňského ročníku ZDE

Fotografie ZÁVODÍ FEST 2015 v černobí­lé ZDE
a v barvě ZDE

ZÁVODÍ FEST 2016

Neuvěřitelné: Vltava u Berounky!
Ne, opravdu to není důvod k panice z rozlití vod Vltavy až k naší řece… Tedy – rozlévat se budou, ale tóny, a pachatelem bude kapela Vltava, která je spolu se slovenskou kapelou Longital hlavním headlinerem letošního festivalu ZÁVODÍ. Dalším netradičním bude spojení hromotluka a taky lídra kapely Jablkoň Michala Němce a éterické Marie Puttnerové. Dohromady tvoří Půljablkoň, tedy nejnovější a nejmenší odnož kapely Jablkoň a hrát budou nejen pozamenuté písně domovské kapely, ale i další písně klidu i neklidu. Vlny folkrocku, worldmusic a hospodského šramlu se slévají v písních čtyřčlenné kapely Byl pes a s bluesovými tóny se budeme pohupovat Pohromadě na přehradě… A uslyšíte taky The Reverends a Jakub Noha band a k tomu všemu si můžete užít čajovnu pod nomádským stanem, netradiční pokrmy ze Slunečního obchodu, chybět nebudou ani tradiční klobásy, pivo a skvělá káva. Tak přijďte, protože na ZÁVODÍ budete nejen u vody, ale hlavně „za vodou“!

Časy vystoupení:
14.00 Pohromadě na přehradě
15.10 The Reverends
16.20 Jakub Noha Band
17.30 Půljablkoň
19.30 Longital
21.00 Vltava
22.30 Byl Pes

LONGITAL
*„Slovenské trio s dokonale jasným zábleskem geniality. Tvůrci písňových obrazů nasátých rockem, folkem, elektronikou, osobitou poezií a nepravděpodobným druhem experimentátorství. Hudba, která do vás napumpuje pyrotechnickou energii a vzápětí hladivě uvede do stavu levitace.“ *Jiří Moravčík, hudební redaktor a spoludramaturg Colors of Ostrava. Shina hraje na baskytaru, zpívá, tančí a nechává na sebe padat déšť z peří. Dano připomíná šťastného džina vypuštěného z lahve a nad zvukem jeho akustické kytary musíte přemýšlet, jestli se vám nezdá. S nový albem „A to je všetko?" se do kapely po letech vrátil fenomenální bubeník a pianista Marián Slávka. Transformace Longital na power trio a zvukové obohacení jsou velikou inspirací, kapela intenzivně pracuje na nových písních které představí na Závodí.

VLTAVA

30 let skupiny a nové album!
Já čekám v Čechách Tour! 

Vltava je považována za jednu z nejoriginál­nějších kapel na české hudební scéně.Toto přízvisko si vysloužila nejen neobvyklou poetikou mnohoznačných textů, ale také svým zcela nezaměnitelným hudebním stylem, který dokonale souzní s charismatickým hlasem zpěváka, kytaristy, básníka a herce Roberta Nebřenského. Produkci Vltavy nejstručněji vystihuje slogan „Česká poezie – světová hudba“. Koncerty skupiny jsou proslulé uvolněnou atmosférou, prostorem pro improvizaci a skvělými instrumentálními výkony. S nedávným návratem dechových nástrojů nabídne Vltava svůj původní legendární sound a představí aktuální skladby z novinkového alba „Čaroděj“, ale nebudou chybět ani ikonické hity „Prasátko“, „Bezvadnej chlap“ nebo „Marx Engels Beatles“!

Sestava:
Robert Nebřenský – zpěv, kytary
František Svačina – klávesy, akordeon
Tomáš Uhlík – baskytara
Ondřej Klímek – dechové nástroje
Ondřej Pomajsl  – bicí

Děkujeme partnerům: