Hana Viktorie Adamíková: Pohled jedním okem

Hana Viktorie Adamíková: Pohled jedním okem

3. 7. 17:00 - 21. 7. 2017 17:00  Holandský dům
Výstava

            Hana V. Adamíková se narodila v Praze v rodině milovníků umění, jako malá chodila do mnoha kroužků a tehdejší lidové školy umění. Díky nepříznivé době jí nebylo dopřáno umění studovat. Vystudovala tedy střední zdravotnickou školu, obor zubní laborant, u něj ale nezůstala. Malířství se učila soukromě, nejvíce času jí věnoval srbský výtvarník Slobodan Cerovac. S manželem se později profesně věnovala reklamě, orientačním systémům a vizuální komunikaci v architektuře. V této době jí na malování nezbývalo příliš času, to se změnilo s přestěhováním na Berounsko, kde začala opět tvořit a vystavovat.

 

            Hana Viktorie Adamíková maluje převážně akrylem na sololit a používá různé druhy struktur nebo tkanin. Cizí jí nejsou ani pastely a kombinace dřeva s malbou. Věnuje se především abstraktní malbě, a protože mnoho návštěvníků vidělo v obrazech něco jiného, než autorka, přestala obrazy pojmenovávat a pouze je čísluje. Nechává tak na fantazii každého, jak na něj bude obraz působit a jaké nálady bude vyvolávat.

 

            Výstava členky Sdružení výtvarníků ČR bude zahájena v galerii Holandského domu v pondělí 3. 7. v 17 hodin a potrvá do 21. 7. 2017. O státních svátcích je galerie zavřena.

FOTOGALERIE

Fotogalerie